Przeminęło z wiatrem? Oczywiście, że nie!

Wiele się działo w ostatni weekend upalnego maja 2018 roku. Giżycko nawiedziła trąba powietrzna, przez świat przetoczyło się RODO, Real Madryt wygrał z Liverpoolem, w Pompejach znaleziono pierwszy od 40 lat szkielet ludzki, a zakonnica z Kielc złapała złodzieja zdobywając tytuł bohatera w habicie. Ale najważniejszym wydarzeniem minionych dni były IX Regaty Branży TSL, które odbyły się w Wilkasach! Pozostał po nich wspomnień czar i apetyt  na kolejną edycję.
Od piątkowego poranka nad Niegocinem trwały gorączkowe przygotowania na przyjęcie 123 uczestników tegorocznych regat. W ciągu kilku popołudniowych godzin Wilkasy stały się centrum świata TSL. Rozpoczął się maraton pozytywnych emocji. Ich upust uczestnicy Regat znajdowali ćwicząc zręczność i refleks w budowaniu Mega Jengi. Gotowi na publiczny upadek (na matę) fani Ridleya Scotta skorzystali z Gladiatorów. Tradycyjnie nie mogło zabraknąć konkurencji związanych z najpopularniejszą dyscypliną sportową – piłką nożną. Krople potu wyciskali co wytrwalsi zawodnicy w Mega Piłkarzach oraz w meczu na zielonej trawce. Nawet zwolennikom opcji „leżing i smażing” trudno odmówić emocji, bo atmosfera pozytywnej rywalizacji unosiła się w powietrzu.

Wieczorem przyszedł czas na oficjalne powitanie i wzmocnienie strawą w Tawernie „Rozbitek”. Po regeneracji sił, uczestnicy regat hurmem ruszyli na parkiet, by szaleć do późnych godzin nocnych przy muzyce na żywo.  

W sobotę zaś nastąpiło uroczyste otwarcie regat – kapitan przeprowadził instruktaż, wylosowano sterników, a załogom przypisano łódki. I zaczęło się… Początkowo aura sprzyjała tylko obserwacjom przyrody i docenieniu urody niegocińskich toni,  ale nagle pogoda zmieniła się, a znad Giżycka nadciągnęły złowrogo wyglądające chmury. Na szczęście nie powstrzymały one 26 omeg, których załogi do końca dzielnie walczyły o zwycięstwo w kolejnych biegach.

Wszyscy w komplecie wrócili do Wilkas na kolejne wydarzenie – panel biznesowy. Z pozoru bardzo poważny punkt programu, przebiegł w przyjaznej, swobodnej atmosferze i był doskonałą okazją na bliższe poznanie produktów i wymianę doświadczeń biznesowych z organizatorami i partnerami.

Sobotni wieczór był ukoronowaniem zmagań na jeziorze. W porcie odbyło się ogłoszenie wyników. Na podium – na miejscu trzecim i drugim – stanęły dzielne załogi Euromaster. Miejsce pierwsze zajął nieustraszony zespół z firmy Alegre (fit załoga), pływający pod banderą interLAN. Po ceremonii wręczenia nagród przyszedł czas na ognisko, grill, a nawet śpiew – jak na regaty przystało. No i ostatni rzut oka na piękny mazurski krajobraz – warto było powitać nad jeziorem wschód słońca.

Wszystko co dobre, niestety szybko się kończy. Nic jednak nie przemija bezpowrotnie. Wspomnienia z IX Regat branży TSL nie zbledną aż do następnego razu. X edycja nadciąga niczym huragan! Do zobaczenia za rok, ahoj!


Organizatorem Regat TSL niezmiennie pozostają od lat firmy Transics International oraz interLAN. W tegorocznej edycji wśród partnerów wydarzenia znalazły się firmy: Wielton, DKV Euro Service, Euromaster, INTER CARS, PTV oraz  Easy Logistic Solutions.

Artykuły z tej kategorii

VIII Regaty TSL już za nami...

DO GÓRY