Połączenie systemu TMS i platformy logistyczne.
Automatyzacja procesów wkracza dziś we wszystkie dziedziny życia – jest już obecna lub sprawnie zadomawia się w kolejnych obszarach otaczającego nas świata. Rzeczywistość i sytuacja, w jakiej się znaleźliśmy, wymogły jeszcze większe tempo ekspansji automatyzacji w środowisku produkcyjnym i usługowym. Dziś przedsiębiorcy mówią o tym, że nie stać ich na opieranie się technologii.
Jak zatem w pełni korzystać z potencjału automatyzacji w sektorze TSL? A idąc dalej: jak potęgować jej siłę?
Odpowiedź jest prosta: przez korzystanie ze zintegrowanych rozwiązań usprawniających pracę w procesie obsługi zleceń transportowych.
Przykładem takiego połączenia narzędzi IT jest integracja systemu klasy TMS interLAN SPEED z platformą logistyczną Trans.eu.
- Dlaczego warto korzystać ze zintegrowanych systemów?
- Jak przebiega proces obsługi zleceń transportowych przy użyciu zintegrowanych rozwiązań?
- Kto jest beneficjentem połączenia systemów?
- Jakie są konkretne i mierzalne korzyści płynące z zastosowania tego konkretnego rozwiązania.
Zaczynamy…
Profesjonalne wsparcie, czyli dlaczego warto korzystać ze zintegrowanych systemów
Mówiąc krótko, wdrożenie zintegrowanych narzędzi, niesie użytkownikom wartość dodaną. Jest nią dostęp do rozwiązania, które upraszcza i ułatwia przebieg procesów, przy zachowaniu wysokiego poziomu kontroli i zwiększeniu produktywności działań. Korzystanie z połączonych systemów, daje też przedsiębiorstwom przewagę technologiczną na rynku.
W przypadku TMS interLAN SPEED i Platformy Trans.eu, integracja umożliwia automatyzację w obszarze zarządzania zleceniami transportowymi.
Jak mówi dyrektor zarządzający interLAN, Patryk Grzelak: „Platforma Trans.eu dostarcza rozwiązanie systemowe, w którym łączy procesy zleceniodawców i przewoźników. To kluczowa dla nas wartość – skutkuje bowiem możliwością automatycznej wymiany danych między naszymi systemami w obszarze, który nie jest obecnie w pełni zagospodarowany na rynku. Chodzi o zakres aktywnego, systemowego i automatycznego poszukiwania przewoźnika do obsługi zlecenia transportowego w systemie SPEED”.
Efekt synergii systemu TMS i giełdy transportowej widoczny jest we wzroście tempa i skuteczności wyszukiwania ofert przewozowych. Oszczędność czasu w procesie pozyskiwania ofert przewoźników oznacza większą liczbę zrealizowanych zleceń w krótszym czasie, a to – rzecz jasna – oznacza wyższą efektywność pracy.
Szczegóły, które przekonują, czyli przebieg procesu obsługi zleceń transportowych przy użyciu zintegrowanych rozwiązań
Integracja systemu TMS interLAN SPEED z Platformą Trans.eu przebiega etapowo – w pierwszej kolejności celem jest automatyzacja przyjmowania i zlecania frachtów.
Integracja jest procesowa. Składa się na nią publikacja zapytań ofertowych do przewoźników (w systemie SPEED zleceń wstępnych lub spedycyjnych FTL), ze wskazaniem sposobu poszukiwania przewoźnika, następnie odbiór ofert oraz negocjacje i akceptacja oferty w programie.
Na Trans.eu możliwe jest wskazanie jednego z trzech kanałów wyszukiwania przewoźnika:
- grupa zamknięta (współpraca ze stałymi kontrahentami)
- giełda transportowa (bieżące wyszukiwanie ofert)
- Smart Match (publikacja i wyszukiwanie ofert dopasowanych przez algorytmy).
Te 3 kanały mogą być też odpytywane w sposób zautomatyzowany dzięki regułom automatycznym, które można zdefiniować na Platformie Trans.eu.
Na tak opublikowane zapytania, przewoźnicy mogą zareagować akceptacją naszej propozycji lub negocjacją warunków (prowadzoną między użytkownikiem w interLAN SPEED a przewoźnikiem na Platformie Trans.eu). Akceptacja jest końcowa po stronie przewoźnika, gdy zapytanie było realizowane w funkcji KUP TERAZ lub podlega ostatecznej akceptacji po stronie użytkownika interLAN SPEED w pozostałych przypadkach. Zaakceptowana obustronnie oferta skutkuje przesłaniem na platformę zlecenia do przewoźnika.
Kto jest beneficjentem połączenia systemów?
Profity z integracji systemów czerpią oczywiście ich użytkownicy. W tym przypadku są to firmy transportowo-spedycyjne i producenci – zarówno obecni użytkownicy systemu interLAN SPEED i Platformy Trans.eu, jak też przedsiębiorcy, którzy dopiero zdecydują się na implementację narzędzi IT w codziennej pracy. Pośrednio również, z dobrodziejstwa połączenia systemów, czerpią kontrahenci firm TSL, gdyż wybór zintegrowanego rozwiązania to wyższa jakość pracy (w tym gwarancja cyfrowego obiegu dokumentów) i umiejscowienie potrzeb klientów w centrum działań przedsiębiorstwa.
„Dzięki integracji i możliwości pracy w jednym programie użytkownicy, poświęcając mniej czasu na obsługę zleceń, będą mieli szansę na efektywniejszą pracę i poprawę wyników finansowych. Warto też dodać, że nieustannie pracujemy nad tym, by nasze API pozwalało na szeroki zakres integracji, co w efekcie umożliwia wygodną pracę bez konieczności przełączania się pomiędzy używanymi systemami” – mówi Joanna Brandys , lider obszaru związanego z pozyskiwaniem partnerów strategicznych w Trans.eu.
Połączenie TMS i Platformy to rozwiązanie także dla tych, którym zależy na lepszej i wysoko skutecznej kontroli ładunków.
8 zalet integracji systemu TMS interLAN SPEED i Platformy Trans.eu
Optymalizacja procesów, jaką gwarantuje połączenie omawianych rozwiązań IT dla biznesu TSL, znajduje wyraz w namacalnych korzyściach i ułatwieniach w codziennej pracy. Są to:
- możliwość jednokrotnego rejestrowania zlecenia,
- dostęp do statystyk zleceń, dla których nie znaleziono przewoźnika,
- cały proces związany z pozyskaniem przewoźnika, odbywa się w jednym systemie,
- automatyczne odświeżanie zleceń na giełdzie (co 15 minut),
- automatyczne zakładanie przewoźnika w systemie SPEED,
- automatyczne zlecenie wraz z przesłaniem dokumentu zlecenia spedycyjnego,
- możliwość skorzystania z kilku typów publikacji,
- dostęp do historycznych ofert. Podsumowując, aby firmy w pełni korzystały z potencjału automatyzacji procesów, musi być ona traktowana jako spójny i priorytetowy element strategii rozwoju, a nie jedynie jako jednorazowe wprowadzenie udogodnień. Przy takim podejściu – bez wątpienia – na jej pozytywne efekty, nie będzie trzeba długo czekać.
Jeśli masz pytania lub chcesz uzyskać więcej informacji na temat tego projektu – napisz do nas na biuro@interlan.pl lub partnerships@trans.eu.
Sprawdź naszą ofertę:
Program dla spedycji i firm transportowych | Oprogramowanie do planowania dostaw | Spedycja morska i lotnicza | Mapa dla ciężarówek | Oprogramowanie do planowania tras | Portal przewoźników | Aplikacja mobilna dla firm transportowych i spedycyjnych | Program do tworzenia deklaracji intrastat | Oprogramowanie do zgłoszeń celnych
Wróć do listy wpisów